Nieruchomości Szczecin

Nieruchomości Szczecin

Nieruchomości Szczecin – nie da się ukryć, że wybór agencji nieruchomości to dość problematyczna kwestia. Podjęta przez nas decyzja jest jednak bardzo ważna zarówno w przypadku chęci kupna, sprzedaży, jak i wynajmu mieszkania, lokalu lub gruntu. To właśnie od tej firmy zależy, w jakim czasie transakcja zakończy się powodzeniem. Jakie aspekty należy brać pod uwagę podczas wyboru biura nieruchomości? Dlaczego odpowiednie kwalifikacje pracowników mają tak duże znaczenie? Czy ubezpieczenie OC jest istotne? Jak rozpoznać kompleksowe usługi agencji nieruchomości? W jaki sposób powinna być skonstruowana umowa z biurem? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jakie aspekty należy brać pod uwagę podczas wyboru biura nieruchomości?

Podczas wyboru biura nieruchomości Szczecin w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się sprawdzaniem danych rejestracyjnych w jednej z kilku dostępnych baz. W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych w sposób szczególny sprawdzi się CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacje o Działalności Gospodarczej. Niekiedy prowadzona działalność jest spółką- wówczas powinna być wpisana do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy). W takiej sytuacji kluczowa może okazać się baza, która to udostępniana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Powinniśmy również zwrócić uwagę na mniej oczywistą kwestię, mianowicie czy na stronie internetowej danego biura nieruchomości Szczecin podane są wszystkie niezbędne dane rejestracyjne i teleadresowe. Tego typu informacje w zdecydowanej większości przypadków znajdziemy w zakładce, która zatytułowana jest jako “Kontakt”. Brak takowych informacji powinien być dla nas wyraźnym sygnałem ostrzegawczym. Wyżej wymienione bazy to świetny sposób na sprawdzenie czasu istnienia agencji, zmiany statusów, adresów.

Dlaczego odpowiednie kwalifikacje pracowników mają tak duże znaczenie?

Wybierając biuro nieruchomości Szczecin powinniśmy zwrócić uwagę na kwalifikacje poszczególnych pracowników. Warto pamiętać, że jakiś czas temu zniesiono obowiązek związany z koniecznością ukończenia egzaminów państwowych w celu wykonywania zawodu pośrednika nieruchomości. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że na dzień dzisiejszy tego typu usługi świadczone mogą być przez niemalże każdego. Właśnie z tego powodu powinniśmy skrupulatnie przyjrzeć się wiedzy kadry pracowniczej danej firmy. Przykładowo biuro nieruchomości Szczecin, w której chociaż jeden pracownik będzie mógł się pochwalić licencją pośrednika w obrocie nieruchomościami, będzie miał wyższe kwalifikacje niż firma, w której usługi świadczone są bez egzaminu państwowego i długotrwałej nauki.

Czy ubezpieczenie OC jest istotne?

Nie da się ukryć, że niezwykle istotne podczas zawierania współpracy z dowolnym biurem nieruchomości jest sprawdzenie czy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przez pracownika jest aktualne. Dlaczego jednak ma to tak duże znaczenie? Okazuje się, że jeśli pośrednik nieruchomości poniósłby ogromną szkodę, wówczas klient będzie mógł dochodzić swoich praw. Dodatkowo ma gwarancję, że agencja wypłaci niezbędną kwotę. Takie ubezpieczenie na dzień dzisiejszy jest absolutnym standardem. Nie zmienia to jednak faktu, że warto zapytać o tę kwestię agenta i zweryfikować uzyskane informacje u ubezpieczyciela.

Jak rozpoznać kompleksowe usługi agencji nieruchomości?

Kluczowa jest również kwestia tego, aby biuro nieruchomości Szczecin charakteryzowało się kompleksowością. Udział osoby, która zamawia usługi, powinien być zminimalizowany. To właśnie agencja odpowiedzialna jest za to, aby szybko i w pełni bezpiecznie doprowadzić do sfinalizowania danej transakcji. Usługa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami musi uwzględniać takie czynności, jak chociażby wycena nieruchomości, doradztwo, promocja oferty nieruchomości, weryfikacja stanu prawnego, prezentacja mieszkania potencjalnie zainteresowanych osobom, udział w negocjacjach, przygotowywanie umów prawnych lub innych dokumentów, które są niezbędne, aby dopełnić wszelkie obowiązki formalne w związku z zawieraną transakcją. Powinniśmy sprawdzić czy w umowie z agencją wyszczególniono jej zakres działania. Jeśli nie, wówczas powinniśmy upomnieć się o to w możliwie najkrótszym okresie czasu.

W jaki sposób powinna być skonstruowana umowa z biurem?

Jedną z istotniejszych kwestii jest odpowiednio skonstruowana umowa z agencją nieruchomości Szczecin. Większość firm tego typu dysponuje gotowymi szablonami. Niektórzy pośrednicy godzą się na to, aby zmienić niektóre zapisy, inne natomiast nie przewidują takiej możliwości. Każdorazowo umowa powinna zawierać wszystkie zapiski, na których zależy osobie zamawiającej usługę. Jeśli agencja nie zgadza się na żadne modyfikacje, wówczas warto zmienić biuro nieruchomości Szczecin. Wybór odpowiedniej firmy to dość problematyczna kwestia, jednak zwracając uwagę na podane przez nas aspekty, zmniejsza się prawdopodobieństwo niezadowalającej współpracy.