Klimatyzacja Warszawa

Klimatyzacja Warszawa

Klimatyzacja Warszawa – nasza firma klimatyzacyjna w Warszawie oferuje usługi w zakresie montażu klimatyzatorów w dowolnych pomieszczeniach biurowych. Dysponujemy kadrą doświadczonych specjalistów, którzy są gotowi wykonać wszystkie prace szybko, sprawnie, z gwarancją. W okresie gwarancyjnym podejmujemy się diagnostyki usterek oraz naprawy urządzeń klimatyzacyjnych. Nowoczesne klimatyzatory dostępne w ofercie naszej firmy pozwalają pracownikom biurowym osiągnąć komfort tam, gdzie komunikacja grzewcza nie zawsze działa prawidłowo.

Klimatyzacja Warszawa – jaki klimatyzator do biura

Biuro w Warszawie to pomieszczenie, w którym szczególnie ważne jest stworzenie komfortowych warunków pracy, tak niezbędnych pracownikom biurowym do utrzymania wysokiego poziomu wydajności i zdrowia. Aby utrzymać optymalny mikroklimat w przestrzeni biurowej, powietrze musi być wolne od kurzu, mieć odpowiednią wilgotność (około 60%), temperaturę od 20 do 24°C, zawierać około 21% tlenu, nie więcej niż 0,3% tlenek węgla. Jednocześnie powietrze w biurze nie powinno ulegać stagnacji, więc prędkość przepływu powietrza powinna wynosić od 0,1 do 0,15 m/s.

Osiągnięcie takich warunków jest możliwe przy pomocy sprzedawanych systemów klimatyzacji w Warszawie. Obecnie istnieje wiele opcji, w zależności od typu i funkcji zastosowanego klimatyzatora. Jak wybrać klimatyzator, który będzie w stanie zapewnić pracownikom optymalne warunki pracy w biurze?
Z pomocą przyjdzie nasza firma klimatyzacyjna w Warszawie, możesz u nas kupić:

  • Klimatyzatory ścienne, mobilne (podłogowe) i sufitowe.
  • Systemy split i multi-split dla kilku pomieszczeń.
  • Klimatyzatory kasetonowe i kanałowe.

Posiadamy konkurencyjne ceny całej gamy produktów. Nasi doradcy obliczą i dobiorą urządzenia klimatyczne zgodnie z wymaganiami biura, parametrami pomieszczenia i niezbędną funkcjonalnością. W naszym katalogu możesz zapoznać się z charakterystyką techniczną oraz otrzymać szczegółowe informacje o każdym produkcie. Współpracujemy z producentami i udzielamy gwarancji na wszystkie urządzenia. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą klimatyzatorów, ale również ich montażem i serwisem, dzięki temu wszystko możesz załatwić w jednym miejscu.

Klimatyzacja Warszawa – systemy dzielone do biura

Systemy klimatyzacji w Warszawie typu split, charakteryzują się niskim poziomem hałasu, możliwością nie tylko chłodzenia, ale również podgrzewania powietrza, dlatego od pewnego czasu zajmują czołowe pozycje na rynku urządzeń klimatycznych do biura. Ogólnie rzecz biorąc, system dzielony składa się z modułów zewnętrznych i wewnętrznych, kanału łączącego między nimi, przez który stale krąży czynnik chłodniczy (freon) oraz systemu kablowego. Ta zasada działania urządzenia pozwala na przeniesienie najbardziej hałaśliwej jednostki klimatyzacyjnej poza pomieszczenie (za oknem) oraz zainstalowanie modułu wewnętrznego w dowolnym miejscu pomieszczenia. Wielu przedsiębiorców kupuje w naszej firmie urządzenia do biura.

Istota systemu polega na tym, że obieg chłodzenia (który tworzy sprężarka, skraplacz, regulator przepływu, parownik) to stały obieg freonu. Sprężarka umieszczona w jednostce zewnętrznej spręża freon, dzięki czemu sprężony gaz nagrzewa się pod ciśnieniem. Wchodząc do skraplacza sprężony gaz ochładza się i przechodzi w stan ciekły. Dostając się do parownika (zainstalowanego w jednostce wewnętrznej systemu split), freon odparowuje i przechodzi ze stanu ciekłego do stanu gazowego i właśnie w tym momencie pochłaniane jest ciepło z pomieszczenia, które następnie, gdy przechodząc kolejną rundę chłodzenia, wychodzi przez skraplacz. Nagrzany w parowniku freon tworzy na jego powierzchni kondensat, który również odprowadzany jest na zewnątrz przez rurkę odpływową. Modyfikacja systemów dzielonych jest system multi-split, składający się z jednego zewnętrznego i kilku wewnętrznych modułów (zwykle 2-8 sztuk), których moc może być różna (ale najczęściej nie przekracza 5 kW.

Montaż i serwis klimatyzacji w Warszawie

Nasza firma klimatyzacyjna w Warszawie oferuje szeroką gamę systemów klimatyzacyjnych dla biura wiodących marek w przystępnych cenach. Do Twojej dyspozycji jest wygodny i informacyjny katalog online urządzeń, możliwość elastycznego doboru jednostek wewnętrznych o różnych mocach, fachowe doradztwo we wszelkich kwestiach, a także możliwość montażu klimatyzatorów przez nasze ekipy montażowe.

Większość klientów rozumie, że trwałość i niezawodność dostarczonych systemów klimatyzacji zależy od jakości montażu i stałej dbałości o sprzęt podczas eksploatacji. Pamiętaj szybkie wykrywanie i profesjonalne rozwiązywanie problemów jest kluczem do zapobiegania większym awariom urządzeń. Zaniedbanie taniej obsługi nieuchronnie wiąże się więc z kolejnymi sporymi wydatkami na remonty generalne.

Najważniejszą procedurą serwisową każdego klimatyzatora jest jego czyszczenie z osadów brudu i kurzu. Wydajne wentylatory systemów split wraz z przepływem zasysanego powietrza wychwytują kurz i brud w postaci najmniejszych rozproszonych cząstek, które osadzają się na specjalnych filtrach. Im bardziej zatkane są filtry, tym mniejsza jest ich przepustowość, a co za tym idzie, wyższy stopień zanieczyszczenia powietrza dostającego się do pomieszczenia. Jeśli filtry nie są regularnie czyszczone lub wymieniane, nagromadzone osady brudu ograniczą przepływ napływającego powietrza. W efekcie powstanie ekstremalny tryb pracy i urządzenie przegrzeje się, co skróci jego żywotność.