Cellulit – jak go pokonać?

Cellulit – jak go pokonać?

Cellulit – jak go pokonać? Cellulit to wada, z którą boryka się prawie każda kobieta. Można powiedzieć, że cellulit to zmora współczesnych kobiet. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, powodujące nierówną i pomarszczoną skórę. Wygląda to nieestetycznie, a kobiety często wstydzą się tych nierówności i unikają szortów czy spódnic. Nie chcą chodzić na basen i plażę, bo niestety kostiumy kąpielowe nie ukrywają cellulitu.

Kobiety marzą o pozbyciu się tej wady, która potrafi bardzo utrudniać życie i stać się źródłem kompleksów. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu, które zostały wynalezione. Nie wszystkie z nich przyniosą rezultaty, ale walka z tym wrogiem zawsze jest tego warta.

Domowe sposoby na walkę z cellulitem

Aby pokonać cellulit, potrzebujesz połączenia metod i zdrowego stylu życia. To pytanie, które lubi powracać w kółko. W celu jego zmniejszenia lub wyeliminowania należy przestrzegać następujących zasad:

 1. Jedz zdrową, zbilansowaną dietę. Posiłki powinny być urozmaicone i bogate w błonnik, zboża, owoce i warzywa, dobre tłuszcze i witaminy. Unikaj wysoko przetworzonej żywności, ostrych przypraw, mocnej kawy i herbaty. Codzienne nawadnianie organizmu jest bardzo ważne. Zaleca się picie wody, a herbatki ziołowe mogą wypłukiwać toksyny z organizmu.
 2. Zadbaj o regularną aktywność fizyczną – sama dieta nie wystarczy. Aby skóra była gładka i elastyczna, potrzebujesz regularnych ćwiczeń. Ćwiczenia mogą poprawić krążenie krwi, wzmocnić mięśnie i wyeliminować nadmiar tkanki tłuszczowej. Możesz wybrać dowolną aktywność fizyczną. Zaleca się co najmniej 3 razy w tygodniu, co najmniej 40 minut długich spacerów i ćwiczeń za każdym razem. Pływanie, jazda na rowerze i bieganie to świetne sposoby na pozbycie się cellulitu.
 3. Cellulit – jak go pokonać?
  Cellulit – jak go pokonać?

  Masaż limfatyczny – masaż ostrą szczotką, specjalnymi rękawiczkami lub masażerem. Poprawia krążenie krwi, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry, dzięki regularnemu masażowi ujędrnia skórę i szybciej usuwa toksyny.

 4. Złuszczanie – Zabieg złuszczający stary naskórek i poprawiający wygląd skóry. W domu możesz zrobić własny peeling z kawy mielonej. Zawarta w nim kofeina redukuje tkankę tłuszczową, poprawia napięcie i wzmacnia organizm.
 5. Kosmetyki – Ważne jest, aby stosować kosmetyki, które zawierają substancje hamujące cellulit, nawilżające i ujędrniające skórę. Na rynku dostępnych jest wiele takich preparatów. Najsilniejsze składniki zawierają kofeinę, ekstrakt z bylicy pospolitej, ekstrakt z bluszczu i algi. Powinny również zawierać składniki pielęgnujące, które dobrze nawilżają skórę.
 6. Zimne prysznice – Regularne zimne prysznice mogą redukować i kontrolować cellulit. Woda pod ciśnieniem hamuje rozwój cellulitu i redukuje już istniejący.
 7. Stres, niewygodne ubranie i tabletki hormonalne również mogą zaostrzyć cellulit. Cellulit jest bardziej widoczny w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Zwróć szczególną uwagę na swoją dietę w tych dniach i pamiętaj, aby pić dużo wody.
 8. Suplementy diety – Możesz stosować preparaty, które zawierają ekstrakty z zielonej herbaty, pomarańczy i pestek winogron. Składniki te poprawiają wygląd skóry oraz wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej.

Podejścia w dziedzinie medycyny estetycznej

Te środki pomogą Ci szybko i skutecznie uporać się z cellulitem https://www.m-estetica.pl/zabieg/bodyshaper-redukcja-cellulitu. Należy jednak pamiętać, że jeśli nie zadbamy o siebie i powrócimy do starych nawyków, problem z czasem będzie powracał. Podstawowe zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym i lekarskim to:

 • Karboksyterapia – to metoda leczenia polegająca na podawaniu dwutlenku węgla w okolice wymagające leczenia i odbudowy. CO2 jest wstrzykiwany podskórnie i śródskórnie w wybrane okolice ciała za pomocą cienkich igieł umieszczonych na specjalistycznym sprzęcie.
 • Endermologia to zaawansowany masaż cellulitu. Polega na odsysaniu przez fałdy skóry przez specjalną głowicę. Zabieg powoduje rozpad lipidów, dzięki czemu rozbite komórki tłuszczowe znikają, a skóra staje się gładsza.
 • Mezoterapia – w miejsca, gdzie występuje cellulit, lekarz wstrzykuje substancję aktywną poprawiającą ukrwienie i przyspieszającą eliminację tkanki tłuszczowej
 • Maximus – zabieg wykorzystujący fale radiowe do podgrzania tkanki skórnej do temperatury 60 stopni. Pod wpływem ciepła tkanka tłuszczowa ulega upłynnieniu i jest wydalana z organizmu
 • Dermapen/Mezopen – Ampułka zawierająca podrażniające skórę serum, które wstrzykuje się w skórę za pomocą specjalnego urządzenia.
 • Cellu Lipoliza – polega na przykładaniu igieł do skóry prądu elektrycznego, który powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych, co poprawia metabolizm i usuwa toksyny z organizmu.

Należy pamiętać, że zabiegi należy przeprowadzać kolejno w odpowiednich odstępach czasu. Aby efekty były trwałe, kurację należy regularnie powtarzać. Cellulit to trudny przeciwnik, ale można go pokonać. Trzeba tylko pamiętać o regularności i systematyczności chodzenia na kurację i zmiany nawyków żywieniowych. Pomarańczowa skórka nie zniknie w jeden dzień, trzeba cierpliwie czekać.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl