Apple music jak zrezygnować

Apple music jak zrezygnować

Apple music jak zrezygnować – Apple Music (Muzyka Apple) to aplikacja dostępna na produktach marki Apple. Jest to platforma streamingowa, która pozwala na słuchanie muzyki. Jest w niej dostępne ponad 75 milionów utworów. Możesz słuchać składanek i korzystać z playlist układanych przez profesjonalistów. Są one dostępne bez żadnych reklam. Aplikacja pozwala również na pobieranie utworów i słuchanie ich offline. Znajdziesz w niej tysiące stacji radiowych z całego świata. Cena Apple Music to 20 złotych na miesiąc. Jednak co musisz zrobić, by zrezygnować z subskrybcji?

Pamiętaj, że jeżeli anulujesz subskrypcję w bezpłatnym okresie próbnym, oznacza to tak naprawdę natychmiastową utratę dostępu do usługi. Ponadto, jeżeli odinstalujesz aplikację nie spowoduje to w żadnym razie anulowania subskrypcji. Jeżeli chcesz poprawnie anulować subskrypcję na urządzeniach firmy Apple i nie tylko, skorzystaj z poniższych porad.

Jak anulujesz subskrypcję na iPhone, iPad oraz iPod touch?

Na tych urządzeniach proces ten przebiega najsprawniej i najszybciej. Nie musisz długo szukać ikonek a proces zajmie ci tylko parę minut. Gdy otworzysz ustawienia, wejdź na swój profil i otwórz subskrypcje. Znajdź Apple Music i kliknij na niego. Pojawi ci się opcja anulowania subskrypcji. Gdy w nią klikniesz, zostanie ona przerwana. Jeżeli opcja anuluj nie jest widoczna, znaczy to, że anulowałeś/łaś już ją wcześniej.

Jak anulujesz subskrypcję na komputerze Mac?

Tutaj proces anulowania subskrypcji jest trochę dłuższy niż na iPhonie, iPad czy iPod touch. Po pierwsze otwórz aplikację sklepu Apple. Póżniej kliknij na ikonkę logowania z twoim imieniem i nazwiskiem, która jest na dole paska bocznego. Następnie kliknij na niebieską ikonkę twojego konta. Dzięki temu dojdziesz do strony, na której pojawią się subskrypcje. Kliknij na nie, a pojawi się opcja Zarządzaj. W ten sposób na ekranie wyświetlą ci się wszystkie subskrypcje, które w tej chwili śledzisz. Znajdź Apple Music i kliknij Edytuj. Pojawi się opcja Cancel Subscription dzięki której anulujesz subskrypcję i zostanie ona przerwana. Jeżeli opcja Anuluj nie jest widoczna, znaczy to, że anulowałeś/łaś już ją wcześniej.

Jak anulujesz subskrypcję na Apple TV?

W tym przypadku proces jest nieco trudniejszy i zajmuje trochę więcej czasu niż na pozostałych urządzeniach Apple. Na tym urządzeniu możesz edytować tylko subskrypcje, które są dostosowane do systemu tvOS (nie wszystko jest do niego dostosowane). Ponadto muszą być one również zainstalowane na twoim Apple TV. Po pierwsze otwórz Ustawienia. Znajdź opcję Użytkownicy i konta, a następnie kliknij na swoje konto. Po drugie znajdź opcję Subskrypcje. Wybierz Apple Music i kliknij Anuluj subskrypcję. W ten sposób zostanie ona przerwana. Jeżeli opcja Anuluj nie jest widoczna, znaczy to, że anulowałeś/łaś już ją wcześniej.

Jak anulujesz subskrypcję na Apple Watch?

Na tym urządzeniu, podobnie jak na iPhone i iPad oraz iPod touch anulowanie subskrypcji Apple Music jest bardzo łatwe. Wejdź na zegarek i otwórz sklep Apple. Znajdź swoje konto i kliknij je. Aby znaleźć Apple Music wejdź w Subskrypcje. Tam pojawi ci się jego ikonka. Kliknij w nią i wybierz Anuluj subskrypcję. Jeżeli opcja Anuluj nie jest widoczna, znaczy to, że anulowałeś/łaś już ją wcześniej.

Jak anulować subskrypcję przez internet?

Czasami nie chce się nam szukać wszystkiego w urządzeniu i wolimy wybrać alternatywne rozwiązanie, którym jest internet. Również tutaj znajdziemy sposób na anulowanie subskrypcji Apple Music. Jak to zrobić?

Wejdź na stronę music.apple.com/pl i kliknij ikonkę swojego konta. Jeżeli jest ona ukryta kliknij przycisk Zaloguj i zaloguj się na swoje Apple ID. Następnie wybierz Ustawienia. Aby znaleźć Apple Music kliknij Zarządzaj. Gdy się pojawi otwórz opcję Anuluj subskrypcję. W ten sposób zostanie ona anulowana przez internet. Jeżeli opcja Anuluj nie jest widoczna, znaczy to, że anulowałeś/łaś już ją wcześniej.

Jak anulować subskrypcję na komputerze z systemem Windows?

Aby to zrobić trzeba posiadać zainstalowaną aplikację ITunes pozwalającą na słuchanie muzyki nie tylko na produktach Apple. Otwórz ją, zaloguj się na swoje konto i w Ustawieniach znajdź Subskrypcje i kliknij Zarządzaj. Potem wybierz Edycję i kliknij w Anuluj subskrypcje. Wybierz Apple Music, aby ją anulować. Jeżeli opcja Anuluj nie jest widoczna, znaczy to, że anulowałeś/łaś już ją wcześniej.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Tak naprawdę subskrypcje są odnawiane automatycznie dopóki ich nie anulujesz. Po dokonaniu anulowania płatnej subskrypcji masz możliwość korzystania z niej do daty kolejnego rozliczenia. Szczególnie musisz pamiętać, że jeżeli zapisałeś/łaś się na zniżkową subskrypcję próbną, a nie masz zamiaru jej odnawiać powinieneś/naś anulować ją najpóźniej 24 godziny przed upłynięciem okresu próbnego. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych kłopotów. W razie wątpliwości możesz także skontaktować się z działem wsparcia Apple i w ten sposób uzyskać pomoc. Kontaktuj się telefonicznie, mailowo lub odwiedzając stronę support.apple.com/pl-pl