Epson L805 — recenzja drukarki atramentowej

Epson L805 — recenzja drukarki atramentowej

Epson L805 — recenzja drukarki atramentowej od znanego producenta – nie ma kompromisów między innymi w zakresie jakości druku atramentowego, szybkości lub ceny wkładów atramentowych. Im bardziej nie mogę się doczekać wypróbowania drukarki atramentowej Epson L805, słyszałem już wiele dobrych rzeczy.

Czy jednak te słowa znajdują potwierdzenie w rzeczywistości? Czy drukarki Epson — firma, którą znają prawie wszyscy — mogą wykonać zadanie? Czy jest to opcja ekonomiczna dla standardowych użytkowników? Sprawdziłem i swoją wiedzą podzielę się w komentarzach.

Drukarka atramentowa Epson L805 — pierwsze wrażenia

Kiedy po raz pierwszy dostaniesz w swoje ręce drukarkę atramentową Epson L805, szybko zobaczysz, że jest ona wykonana z nowoczesnego, wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które wygląda (i jest) bardzo wytrzymałe. Co ciekawe, pojemnik na wymienny atrament nie znajduje się w obudowie głównej, ale obok niej. Robi dwie rzeczy – z jednej strony ułatwia mi wymianę atramentu. Z drugiej strony zwiększa szerokość drukarki. Widać, że jest przeznaczony do biur, w których dodanie kilku cali do biurka nie ma większego znaczenia. Drukarka jest cienka, a jak widać charakteryzuje się dość wytrzymałością – jestem dość śmiały w głosie, powiedziałbym, że to urządzenie wieloletnie. Taki, który nie wymaga wymiany i konserwacji.

Codzienne użytkowanie drukarki – jak sprawdza się w zadaniu?

Epson L805 — recenzja drukarki atramentowej
Epson L805 — recenzja drukarki atramentowej

Testując Epson L805 Inkjet wydrukowałem tysiące i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony – mogę też powiedzieć, że ta drukarka jest skierowana do profesjonalnych użytkowników, którzy drukują głównie na papierze fotograficznym.. jest drukarką jednozadaniową – nie posiada wiele opcji, ale dlatego, że działa dobrze wśród tych, które ma. Zauważyłem, że ta drukarka najlepiej nadaje się do drukowania zdjęć (o czym wspomniałem wcześniej) i działa naprawdę dobrze. Doskonałe odwzorowanie kolorów i jakość wydruków to coś, z czym nie mogę przeboleć – dlatego uważam, że jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy regularnie drukują zdjęcia z wydarzeń i szukają w naszym kraju sprawdzonego markowego urządzenia. Jak wiadomo, w biurze i w domu strony najczęściej drukuje się na standardowym papierze – a Epson robi to jeszcze gorzej (wspominałem też w swoich wadach). Nie powinno nas to jednak powstrzymywać przed zakupem – nieco gorsza jakość nie jest aż tak zauważalna, po prostu brzmi okropnie. Chodzi o to, że zdecydowanie można osiągnąć lepsze wyniki. Testując drukarkę musiałem sprawdzić prędkość drukowania. To powyżej średniej, przy 40 stronach drukowanych na minutę. To dobry wynik, którego Epson może pozazdrościć konkurencji.

Podsumowując najważniejsze punkty drukarki atramentowej Epson L805, muszę Ci powiedzieć:

  • Jakość druku zdjęć na papierze fotograficznym jest bardzo wysoka, a w przypadku tradycyjnego papieru nieco gorsza;
  • Niemal natychmiastowy druk, co mnie całkowicie cieszy;
  • Obsługuje wszystkie wiodące systemy operacyjne — oprogramowanie drukarki można łatwo zainstalować w systemach Windows i MacOS;
  • BARDZO DOBRA KOMUNIKACJA – Drukarka umożliwia połączenie z komputerem przez port USB a także przez WiFi. Obsługuje również aplikację mobilną producenta, umożliwiającą zdalne drukowanie z urządzenia mobilnego – funkcja, którą bardzo lubię, ponieważ działa szybko, sprawnie i bezproblemowo. Wydaje mi się, że będzie powszechnie stosowany w biurach;
  • Łatwe do wymiany atramenty – ich wymiana nie zmuszała mnie do otwierania całego sprzętu, tylko pojemnik z samym atramentem.

Godne uwagi minusy drukarki

Największy minus drukarki może odczuć każdy, kto planuje zakup domu. Drukarka atramentowa Epson L805 to dość duży produkt – zajmuje dużo miejsca, więc nigdzie się nie zmieści. Drukowanie stron standardowych z tekstem też jest trochę kiepskie (pod względem jakości), ale z góry muszę podkreślić, że nie jest to ogromna wada, ale niewielka przeszkoda, którą zauważą tylko ci, którzy drukują bardzo często, mogą zignorować. Cena drukarki, a także cena atramentu może być dla wielu osób zbyt wysoka – można to z nawiązką nadrobić jakością drukowanych zdjęć, ale nie da się tego zignorować.

Osąd

Drukarka atramentowa Epson L805 to bardzo dobre urządzenie, ale też nie pozbawione wad. Uważam, że doskonale sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach. W końcu reklamuje się jako „drukarka fotograficzna”, zwłaszcza do fotografii. Mimo to uważam, że ta drukarka nie nadaje się do codziennego użytku – ale jest to dość droga opcja, jeśli chodzi o atrament. Myślę, że dopóki możesz sobie na to pozwolić, możesz cieszyć się niesamowitą szybkością drukowania, jaką oferuje,