Jak właściwie dopasować spodnie ciążowe?

Jak właściwie dopasować spodnie ciążowe?

Obecnie coraz więcej kobiet na co dzień wybiera spodnie, zamiast spódnicy czy sukienki. Nie chcemy zmieniać tego przyzwyczajenia nawet w okresie ciąży. Niemniej jednak gdy brzuszek robi się okrągły, nie możemy nosić tradycyjnych, obcisłych w pasie spodni. Powinnyśmy wtedy postawić na specjalne spodnie ciążowe. Jak je dopasować? Odpowiadamy.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Kobiety, które po raz pierwszy są w ciąży, zwykle nie wiedzą, w jaki sposób dobierać rozmiary ubrań ciążowych. W praktyce nie ma w tym jednak nic trudnego. Rozmiar odzieży ciążowej w rzeczywistości powinien odpowiadać takiemu, jaki nosimy na co dzień. Jeśli kobieta najczęściej wybiera rozmiar 36, to powinien być on dla niej idealny także w okresie ciąży. Powinien, ponieważ niekoniecznie będzie. To jednak zależy wyłącznie od producenta i jego tabeli rozmiarowej. Obecnie większość z nich ujednolica rozmiarówki. Są jednak tacy, którzy projektują ubrania według własnych wzorców. Z pewnością zauważyłyśmy taką tendencję kupując normalną odzież. W jednym sklepie będzie nam pasowała “eska”, podczas gdy w innym trudno będzie się zmieścić w “emkę”. Dlatego też przed zakupem spodni ciążowych powinnyśmy je po prostu przymierzyć. Wiele kobiet uważa taki krok za bezpodstawny, bowiem ostatecznie i tak obwód brzucha w ciąży znacznie się powiększy. Tymczasem spodnie ciążowe są tak uszyte, że będą nam dobre zarówno na początku, jak i pod koniec ciąży. Wszystko dzięki specjalnemu paskowi na brzuch, który doskonale się rozciąga i dopasowuje do ciała. W praktyce kobieta może nosić spodnie ciążowe od początku, aż do samego rozwiązania. Pas po prostu będzie znajdował się nieco niżej pod koniec ciąży. Musimy pamiętać, aby spodnie ciążowe taki pas posiadały. Bez niego zasadniczo spodnie przestają być ciążowymi, a stają się normalnymi. Uważajmy – nawet najbardziej rozciągliwy materiał zwyczajnych spodni nie da nam tyle wygody, co specjalne spodnie dedykowane kobietom w ciąży.

Rurki, dzwony czy rybaczki?

Wiele osób uważa, że spodnie ciążowe powinny być jak najszersze. Tymczasem wcale nie ma takiej potrzeby. Rzeczywiście, niegdyś spodnie dla kobiet w ciąży nie były zbyt rozciągliwe. To zaś było problematyczne szczególnie w ostatnich dniach ciąży, gdy puchną nam łydki czy nawet uda. Wiele kobiet tuż przez rozwiązaniem nie nosiło już spodni, a jedynie spódnice czy sukienki. Obecnie możemy nosić spodnie ciążowe jak długo chcemy, bowiem wykonane są one z bardzo rozciągliwych materiałów. Dotyczy to nie tylko samego pasa, ale również nogawek spodni. W związku z tym możemy bez oporów nosić je o każdej porze roku, bez względu na to, jak się czujemy. Większego znaczenia nie ma również fason spodni. Wybierzmy taki, jaki najbardziej nam odpowiada. Nie jest tajemnicą, że dziś większość kobiet wybiera spodnie obcisłe, tak zwane rurki bądź ewentualnie regular fit. W czasie ciąży absolutnie nie są one zabronione. Jak właściwie dopasować spodnie ciążowe?Pamiętajmy jednak, że nie możemy mieć żadnych problemów zarówno z ich ubieraniem, jak i zdejmowaniem. Jeśli w przymierzalni nie idzie nam to zbyt dobrze, to nie kupujmy danego modelu. W trakcie ciąży będzie nam bowiem coraz trudniej wciągnąć na siebie spodnie. Dlatego też wybierajmy tylko modele, które są elastyczne. Co więcej, unikajmy spodni, które trzeba zawiązać w pasie. Często owe wiązanie ma stanowić ozdobę, jednak nie każda kobieta toleruje zwisające sznureczki. Z przyzwyczajenia chcemy je zawiązać, to może okazać się kłopotliwe przy ciągle rosnącym brzuchu. Spodnie ciążowe mogą jednak posiadać guzik – jest on wyłącznie ozdobą. Żadne spodnie ciążowe nie są zapinane na guzik ani nie mają rozporka. Chodzi wyłącznie o to, aby spodnie ciążowe wyglądały jak najbardziej naturalnie na kobiecie.

Kolor dobrze dobrany

Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę wybierając spodnie ciążowe, jest ich kolor. Temat ten wydaje się nam bardzo błahy. Ostatecznie każdy wybiera taką barwę spodni, jaka najbardziej mu pasuje. Niemniej jednak spodni ciążowych zwykle nie kupujemy w zbyt dużych ilościach. Często kobiety zadowalają się jedną bądź dwoma parami. Dlatego wybierajmy modele uniwersalne, które możemy ubrać zarówno na co dzień, jak i na przykład do pracy. Unikajmy spodni typu baggy – owszem, sprawdzą się one na zakupy, jednak na wyjście na urodziny już niekoniecznie. Najlepszym wyborem będą więc zwykłe, ciemne spodnie. Przede wszystkim pasują one do każdego rodzaju koloru bluzki, swetra czy torebki. Co więcej, doskonale sprawdzą się nawet podczas spotkań biznesowych, które kobiety czasem odbywają w ciąży. Kolor spodni powinien być więc w miarę uniwersalny, dzięki czemu odzież ta będzie pasować do większości naszych stylizacji. 

Dopasowanie odpowiednich dla siebie spodni ciążowych nie jest łatwe. Niemniej jednak jeśli znamy kilka prostych zasad, to zakup tej części garderoby ciążowej staje się nieco prostszy. Pamiętajmy, aby nie odwlekać decyzji o zakupie spodni ciążowych. Są one o wiele wygodniejsze od normalnych, nawet w pierwszych tygodniach ciąży. Możemy je nosić zawsze, gdy poczujemy, że nasze spodnie już nas opinają.