Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy – mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. Najważniejsze, aby były czyste, zadbane i nawilżone. Jednak wiele kobiet oprócz tego decyduje się na malowanie paznokci. Niektóre wybierają klasyczne i delikatne kolory, inne preferują wzorzysty i ozdobny manicure.

Niezależnie od tego, po której stronie jesteśmy, ważne, by manicure był wykonany starannie i dokładnie. Nie musimy się o to martwić, jeśli wybierzemy dobry zakład kosmetyczny. Jednak często decydujemy się na jego wykonanie samodzielnie w domu. Wtedy należy pamiętać o kilku krokach i zasadach, które zostały przedstawione poniżej.

Czego będziemy potrzebować?

Do wykonania manicure hybrydowego nie wystarczy nam tylko lakier hybrydowy. Do jego wykonania będziemy potrzebować wielu akcesoriów i produktów, których ilość może początkowo przytłaczać. Dobrą wiadomością jest, że raz zakupione wystarczą nam na długo. W co więc musimy się zaopatrzyć?

 • Lampa do utwardzania lakieru – UV lub LED w zależności od preferencji. W sklepach z artykułami do paznokci znajdziemy zazwyczaj obydwa rodzaje.
 • Lakiery hybrydowe w dowolnych kolorach
 • Baza pod lakier
 • Top wykańczający
 • Aceton
 • Cleaner
 • Pilniki o różnej gradacji
 • Bloczki polerskie
 • Waciki bezpyłowe
 • Radełko do odsuwania skórek i do usuwania lakieru, ewentualnie cążki do wycinania skórek
 • Folia aluminiowa bądź klipsy do ściągania lakieru

Powyższa lista może przerażać, jednak jest to w większości jednorazowy zakup. Lampa wystarczy nam na długo, a produkty takie jak pilniki ulegają zużyciu, jednak są bardzo tanie. Wszystkie produkty bez problemu zakupimy w hurtowni kosmetyków do paznokci lub w sklepie kosmetycznym.

 

Polecamy się zapoznać :

 

Jak krok po kroku wykonać manicure hybrydowy

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy
Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy

Wykonanie manicure hybrydowego należy rozpocząć od przygotowania płytki paznokcia. To, co musimy zrobić najpierw to odsunięcie lub wycięcie skórek. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ jeśli nie wykonamy tego dokładnie, to prawdopodobnie popełnimy błąd, który nazywany jest zalaniem skórek. Następnie musimy nadać kształt paznokciom. Najlepiej wykonać to przy pomocy nożyczek i pilnika. Wyróżniamy kilka podstawowych kształtów, a odpowiedni dla nas należy dobrać według kształtu dłoni i własnych upodobań. Kiedy już to wykonamy, to później musimy zmatowić całą płytkę paznokcia przy pomocy bloczka polerskiego. Ma to służyć lepszej przyczepności lakieru hybrydowego. Ostatnim krokiem przygotowania płytki jest przemycie cleanerem, używając wacików bezpyłowych. Ten produkt odtłuści nasze paznokcie i także spowoduje lepszą trwałość manicure. Następnie przechodzimy do malowania paznokci. Najpierw nakładamy bazę pod lakier, zwracając uwagę na to, by jej warstwa była cienka. Utwardzamy wszystko w lampie. Następnym krokiem jest nałożenie wybranego koloru lakieru hybrydowego, w zależności od pigmentacji będzie to jedna lub kilka warstw. Każdą z warstw utwardzamy. Kolejno nakładamy top, który ma na celu wykończenie całości i pozostawienie błyszczącej warstwy. Teraz także utwardzamy w lampie. Wykończeniem tego jest przemycie paznokci wacikami bezpyłowymi z cleanerem, dzięki czemu pozbędziemy się klejącej warstwy.

Jak krok po kroku zmyć manicure hybrydowy

Zmycie manicure hybrydowego to dość czasochłonny proces. W przeciwieństwie do tradycyjnego manicure nie możemy go zmyć przy pomocy zwykłego zmywacza i wacików. W przypadku lakieru hybrydowego proces jego zmywania musimy zacząć od mechanicznego starcia pierwszej warstwy. Dużym ułatwieniem może być frezarka do paznokci. Możemy ją zakupić na przykład w hurtowni kosmetyków lub w sklepie z artykułami do paznokci. Nie jest to jednak niezbędne, by zmyć manicure hybrydowy. Bardziej pracochłonnym, aczkolwiek dużo tańszym sposobem jest starcie pierwszej warstwy przy pomocy pilników. Następnie nakładamy waciki zamoczone w acetonie, a to owijamy folią spożywczą. Dla ułatwienia można też zakupić gotowe kawałeczki folii z wacikami. Pozostawiamy to na 10-15 minut i ściągamy. Większość lakieru powinna się rozpuścić, a pozostałą część możemy zetrzeć przy pomocy drewnianych patyczków lub metalowego kopytka. Jeśli na paznokciach pozostały jakieś nierówności, to można wyrównać ich powierzchnię bloczkami polerskimi.

Polecamy uwadze:

Jakich błędów należy unikać

Samodzielne wykonanie manicure hybrydowego jest dość proste, jednak warto wiedzieć o kilku błędach, aby móc ich uniknąć. Pierwszy to nakładanie zbyt grubych warstw lakieru hybrydowego, a także bazy lub topu. Ten błąd pociąga za sobą wiele problemów, m.in. nietrwałość manicure, marszczenie się lakieru, niemożliwość utwardzenia go w lampie itd. Należy więc zwrócić uwagę na to, by warstwy były możliwie najcieńsze. Lepiej jest nałożyć kilka cieńszych warstw, niż jedną grubą. Innym błędem jest nieprawidłowe przygotowanie płytki paznokcia. Skutkuje to zalewaniem skórek lub odpryskiwaniem lakieru na brzegach płytki paznokcia. Często słyszanym mitem jest, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Na szczęście nie jest to prawda, a jedynie wynik kolejnego błędu. Jest to zbyt agresywne traktowanie paznokci podczas zmywania lakieru. Podczas piłowania pierwszej warstwy, należy zwrócić uwagę na to, by nie piłować płytki paznokcia, ponieważ sprawia to, że będzie ona cienka i słaba. Powodem problemów z nietrwałym lub marszczącym się lakierem może być też zbyt słaba moc lampy. Minimum do dobrego utwardzenia to 24W, popularne mostki o mocy 9W mogą okazać się niewystarczające.