Jak prowadzić lombard - ważne aspekty

Jak prowadzić lombard – ważne aspekty

Lombard jest to miejsce, z którego każdego roku korzysta coraz większa ilość klientów. Z upływem każdego roku przekonuje się do takiego typu działalność coraz więcej osób. Zarówno, jeśli chodzi o podmioty chcące otworzyć taką formę działalności gospodarczej, jak również i samych klientów. Popyt na usługi takich miejsc w dalszym ciągu rośnie. W związku z tym, iż jest bardzo duże zainteresowanie osób chcących otworzyć takie miejsce, jakim jest lombard, postanowiliśmy przekazać Państwu kilka istotnych aspektów związanych z prowadzeniem takiej formy działalności gospodarczej.

Co należy rozumieć przez określenie lombardu?

Przez to określenie należy rozumieć przede wszystkim miejsce, w którym udziela się krótkoterminowych pożyczek pod zastaw, które należy spłacić w większości przypadków w terminie trzydziestu dni od momentu zawarcia umowy. Lombardy działające na terenie naszego kraju zajmują się w szczególności: skupem laptopów, skupem rowerów, skupem telefonów, ale też skupem złota. Zastawiając dany przedmiot w celu uzyskania pożyczki, jesteśmy zobowiązani nie tylko do oddania takiej kwoty, jaką pożyczyliśmy, ale również oprocentowanie i prowizję, która z tego tytułu została naliczona. Pożyczki lombardowe odznaczają się także tym, że w porównaniu z produktami finansowymi banków, są bardzo wygórowane. Lombard odznacza się także tym, iż ma prawo do dysponowania zastawionym przedmiotem, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona w terminie przez pożyczkobiorcę. Lombard wypłaca pożyczkę w gotówce w ramach zastawionego przedmiotu. Ilość wypłacanej gotówki uzależniona jest od kondycji, jak również wartości danego przedmiotu. Wycena każdego przedmiotu odbywa się przez pracownika lombardu w sposób bezpłatny, a także nie zobowiązuje do niczego potencjalnego pożyczkobiorcę. Pożyczkobiorca, która jest zainteresowana zastawieniem swojej rzeczy i zaakceptuje wycenę pracownika lombardu, w następnej kolejności podpisuje z lombardem umowę pod pożyczkę lombardową.

Czy warto zastawiać w lombardzie?

Zastawy lombardowe w lombard24.waw.pl charakteryzują się w szczególności tym, że są bardzo dobrym rozwiązaniem między innymi dla tych klientów, którzy posiadają wartościowe przedmioty, które następnie można zastawić w celu otrzymania pożyczki. Trzeba również pamiętać o tym, że pożyczki lombardowe są udzielane od ręki i nie jest sprawdzana historia kredytowa osoby, która taką pożyczką jest zainteresowana. Aczkolwiek, jeśli chodzi o główną wadę pożyczek lombardowych to trzeba do niej zakwalifikować przede wszystkim bardzo wysokie koszty związane z podpisywaniem umowy zastawu.

Jeżeli zależy Ci na odpowiednim prowadzeniu lombardu to o tym kwestiach musisz pamiętać!

Wszystkie osoby, które są zainteresowane prowadzeniem swojego lombardu muszą w szczególności zastanowić się nad zgłębieniem wiedzy odnośnie  odpowiedniego przeszkolenia z zakresu wyceny określonych przedmiotów. Przede wszystkim chodzi tutaj o aspekty związane z wyceną złota, wyceną srebra, wyceną laptopów oraz telefonów komórkowych.

W sytuacji, gdy podmiot  prowadzący działalność gospodarczą o charakterze lombardowym nie będzie znała rzeczywistych cen konkretnych rzeczy oddawanych pod zastaw przez pożyczkobiorców to będzie istniało wysokie prawdopodobieństwo, że prędzej, bądź później taki przedsiębiorca najzwyczajniej zbankrutuje. Kolejnym bardzo ważnym aspektem, o którym trzeba pamiętać jest to, że osoba chcąca prowadzić lombard w odpowiedni sposób powinna także w rzetelny sposób potrafić oszacować wszystkie koszty. W szczególności  związane z możliwość nie oddania pożyczonych pieniędzy przez pożyczkobiorcę, co w efekcie będzie prowadziło do konieczności wystawienia zastawionego przez klienta przedmiotu. Chodzi o to, aby wszystkie warunki umowy, w tym kwota wypłaconej gotówki, jak również kwota oprocentowania i prowizji pokrywały ewentualny straty, które mogłyby wyniknąć w sytuacji, gdy pożyczkobiorca nie dotrzyma zapisów, które będą widnieć w zawartej przez niego umowie.

Kolejna kwestia, która  jest bardzo kluczowa jest w szczególności wiedza prawna z zakresu działalność lombardowej, a także wiedza z zakresu tego, jak powinna wyglądać odpowiednio skonstruowana umowa lombardowa, by posiadała ona pełną moc prawną w myśl obowiązujących przepisów polskiego prawa. Bowiem trzeba zaznaczyć, iż działalność lombardową na chwilę obecną regulują przepisy zawarte przede wszystkim w: ustawa antylichwiarska, ustawa o rachunkowości, a także ustawa ustawa kodeks cywilny.

Jakie zalety wynikają dla przedsiębiorców z prowadzenia lombardów?

Z prowadzenia lombardów dla przedsiębiorcy wynikają przede wszystkim takie korzyści jak: możliwość prowadzenia swojej działalności gospodarczej zarówno stacjonarnie, jak i przez internet, jak również możliwość szybkiego dorobku.

Jakie zalety wynikają dla klientów przez korzystanie z usług lombardowych?

Dla klientów przez korzystanie z usług lombardowych wynikają takie korzyści jak: minimum formalności, brak weryfikacja w bazach dłużników, szybkość uzyskania pieniędzy, jak również prostota pozyskania pieniędzy.

.