Co jest potrzebne podczas przeprowadzki?

Co jest potrzebne podczas przeprowadzki?

Masz w planach przeprowadzkę i nie wiesz jak się do tego zabrać? Odpowiednia organizacja i dokładne zaplanowanie to klucz do sukcesu, dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i szybko się ze wszystkim uporasz. Oto kilka rzeczy, które mogą przydać się podczas przeprowadzki https://www.przeprowadzki24.biz.pl.

Plan działania

Co jest potrzebne podczas przeprowadzki?
Co jest potrzebne podczas przeprowadzki?

Podczas przeprowadzki bardzo przydatny może okazać się plan działania. Weź notes, lub zwykłą kartkę papieru, i zapisz wszystko co musisz zrobić. Może się wydawać, że przeprowadzka to jedynie spakowanie i przewiezienie rzeczy w nowe miejsce, jednak nie. Wiąże się z nią wiele innych czynności, które należy zrobić. W pierwszej kolejności musisz zarezerwować sobie wolny czas – weź wolne w pracy i poinformuj znajomych o przeprowadzce. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych sytuacji i całą uwagę poświęcisz na pakowanie i przetransportowywanie rzeczy.

Istotnym elementem na Twojej liście powinno być powiadomienie rodziny, przyjaciół i instytucji, takich jak: ZUS, poczta, czy bank, o zmianie adresu. Przy przeprowadzce warto sprawdzić także, czy zmiana miejsca zamieszkania nie zobowiązuje nas do zmiany urzędu skarbowego. Przed wyprowadzką pamiętaj także, o anulowaniu usług, takich jak: Internet czy abonament telewizyjny. W innym przypadku możesz płacić rachunki za coś, czego nie używasz. W następnej kolejności zadbaj o transport, którym przewieziesz swój bagaż. Jeżeli zamierzasz skorzystać z usług oferowanych przez specjalne firmy przeprowadzkowe, to odpowiednio wcześnie zapoznaj się ze wszystkimi ofertami – tak, aby wybrać jak najlepszą. Na koniec zostaje już tylko spakowanie rzeczy i wybór firmy, która ma ostatecznie zająć się ich transportem

Zobacz także:

Transport

Wybór odpowiedniego przewoźnika nie należy do najłatwiejszych. Warto pomyśleć o nim odpowiednio wcześnie, aby mieć czas na zastanowienie i podjęcie właściwej decyzji. Podczas sprawdzania firm transportowych warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, a mianowicie:

  • Bezpieczeństwo – bezpieczne przetransportowanie wszystkich rzeczy podczas przeprowadzi jest sprawą kluczową, dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy firma oferuje zabezpieczenia, takie jak np. maty czy folie bąbelkowe. Istotne jest także zweryfikowanie informacji o tym, czy przewoźnik posiada polisę ubezpieczeniową, która w razie uszkodzeń może pokryć poniesione straty. Ponadto jeżeli mamy w planach transport antyków, lub dzieł sztuki to warto skorzystać z usług firm, które zajmują się przewozem takich właśnie przedmiotów. 
  • Obsługa – zwróć uwagę na obsługę firmy transportowej i na informacje jakie od nich uzyskujesz. Szczególnie czy podana cena jest szczegółowa, aby uniknąć niespodziewanych kosztów. 
  • Kompleksowość – przeprowadzka wiąże się nie tylko z pakowaniem i przewozem mebli, ale także demontażem i przenoszeniem ich do pojazdu. Przed wyborem przewoźnika zwróć uwagę, czy firma oferuje rozłożenie mebli i ponowne złożenie ich w nowym mieszkaniu. 
  • Opinia – przed wyborem firmy zapoznaj się z recenzjami klientów korzystających z ich usług. Firma, która ma w swojej ofercie wyżej wymienione usługi, ale jej reputacja wśród użytkownik nie jest dobra,  na pewno nie będzie właściwym wyborem. 

Kartony

przeprowadzki
przeprowadzki

Niezbędnym elementem każdej przeprowadzki jest spakowanie rzeczy, w tym celu z pewnością przyda się duża ilość kartonów. Podczas pakowania przejrzyj wszystkie rzeczy i zdecyduj co chcesz ze sobą zabrać, a co możesz wyrzucić. Pozwoli to zarówno zrobić porządki, jak i zaoszczędzić miejsce. Przewożenie wszystkiego to jeden z najgorszych błędów, ponieważ nie dość, że tracimy miejsce i czas to dodatkowo mogą wzrosnąć koszty transportu.

Szczególnie dobrze trzeba zastanowić się przy zabieraniu mebli, bo to ich transport kosztuje najwięcej, a często okazuje się, że nie pasują one do nowego wnętrza i decydujemy się na ich wymianę. Podczas pakowania warto podpisywać kartony i podzielić je według pomieszczeń. Ponadto dobrze zakupić dodatkowy karton i spakować do niego wszystkie ważne dokumenty, aby nie tracić czasu na ich szukanie po przeprowadzce. Takie rzeczy potrafią bardzo łatwo zawieruszyć się gdzieś, a ich znalezienie przysparza dużo nerwów i zakłopotania. Pamiętaj, aby nie odkładać pakowania na ostatnią chwilę. Im szybciej zaczniesz się pakować tym szybciej skończysz i będziesz wiedzieć ile rzeczy masz do zabrania. Dodatkowo będziesz mieć czas na zorganizowanie dodatkowych kartonów, w razie gdyby ich zabrakło. 

Przeprowadzka

Jeżeli mieszkanie, w którym do tej pory mieszkałeś, było wynajmowane, to zaczekaj na właściciela. Oczywiście jest to istotne ze względu przekazania kluczy do lokalu, ale także dopełnienia formalności. Przy oddawaniu mieszkania powinieneś mieć na uwadze spisanie protokołu odbiorczego z właścicielem oraz odebranie wpłaconej kaucji – jeżeli była zwrotna. W ostatnim dniu przeprowadzki pamiętaj o tym, aby dokładnie sprawdzić czy wszystkie rzeczy zostały zabrane z mieszkania. Wyłącz wszystkie media i pospisuj liczniki, ułatwi Ci to rozwiązywanie ewentualnych sporów, jakie mogą powstać w spółdzielni mieszkaniowej.