Jak zorganizować wesele w namiocie?

Jak zorganizować wesele w namiocie?

Jak zorganizować wesele w namiocie? Ślub i wesele to ogromne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Organizacja takiej imprezy wymaga wielomiesięcznych przygotowań. Dla pary młodej jest to bardzo stresujące, gdyż każdy chce by to wyjątkowe wydarzenie było najpiękniejszym dniem w życiu. Wymarzone wesele wiąże się oczywiście z ogromnymi kosztami. Jeśli jednak nie stać nas na eleganckie przyjęcie w 3 gwiazdkowym hotelu to wcale nie musimy rezygnować z takiej imprezy. Wystarczy samemu sobie zorganizować uroczystość.

Wesele w dobrej cenie

Szacuje się, że koszt wesela na około 100 osób w dobrej restauracji może kosztować od 40 tysięcy wzwyż. Wszystko zależy od tego na jakim poziomie chcemy zrobić imprezę. Można wynająć didżeja za 3 tysiące, ale można również wynająć zespół za ponad 10 tysięcy. Nie wszystkich stać na taki wydatek, a większość marzy jednak, by dzień ślubu był wyjątkowy. Organizacja wesela na świeżym powietrzu jest doskonałym rozwiązaniem, by zmniejszyć koszty przyjęcia. Wystarczy znaleźć odpowiedni ogród, który pomieści namiot i mamy gotową scenerię do wesela marzeń.

Wesela na świeżym powietrzu cieszą się dużą popularnością, jednak większość boi się zaryzykować organizację takiej imprezy ze względu na pogodę. Pogoda w naszym kraju bywa naprawdę kapryśna i nawet organizując wesele w sierpniu nie można być jej pewnym. Hale namiotowe wynajem dają pewność, że impreza na pewno się uda. W razie niepogody goście będą bawić się w zadaszonym namiocie. Nasze wesele będzie wyglądać podobnie jak w ekskluzywnym hotelu, wystarczy wynająć catering i odpowiednią obsługę. Do dekoracji możemy wynająć firmę bądź sami możemy pokusić się o wybór ciekawych dodatków. Namioty na wesele wynajem pozwalają w dużej mierze na zmniejszenie kosztów organizacji wesela. Jest to coraz popularniejsza forma, z której korzystają młode pary. W organizację takiego przyjęcia można zaangażować przyjaciół i rodzinę i wtedy nie będzie wymagało to od nas aż tak wielkiego ogromu pracy.

Gdzie wynająć namiot?

Namiot na wesele wynajem powinniśmy szukać w internecie. Jest coraz więcej firm na rynku, które się w tym specjalizują. Musimy dopasować go do swoich wymagań i liczby gości, których zamierzamy zaprosić. Pamiętajmy również o tym, że musimy znaleźć odpowiednie miejsce, na którym stanie nasz namiot. Teren musi być równy i dość duży, by goście mogli swobodnie wchodzić i wychodzić z namiotu. Dużo osób boi się wynajmu namiotu, gdyż myśli, że samym pustym namiotem nie da się zorganizować imprezy.  Oczywiście jest to słuszne założenie ale musimy wiedzieć, że możemy również wynająć krzesła, parkiety i stoły – wszystko to, co jest nam potrzebne do organizacji wesela. Najlepiej takie usługi zamówić w pakiecie. Firma, od której to wszystko zamówimy przywiezie nam to w jednym transporcie. W przypadku dużych konstrukcji warto zamówić usługę montażu. Namiot musi być poprawnie złożony, by w razie silnego wiatru nie uległ on zniszczeniu. Parkiety taneczne również muszą być odpowiednio ustawione. Wypożyczenie stół i krzeseł zdecydowanie ułatwia nam zorganizowanie wesela. To również bardzo ważne, że wszystkie elementy mamy z jednego kompletu, co dodaje elegancji. Można również wypożyczyć pokrowce na krzesła w dowolnym kolorze. Zakres usług możemy dopasowywać do naszych możliwości finansowe.

Jeśli nie chcemy sami organizować przyjęcia a marzy nam się wesele w namiocie to możemy poszukać hoteli czy restauracji, które takie przyjęcia organizują. Nie powinno być z tym problemu, w pandemii wiele lokali zadbało o wystawienie takich namiotów w swoich ogrodach. Pozwalało to na organizację imprezy nawet w trudnych pandemicznych czasach. Tak naprawdę to od naszego budżetu będzie zależeć na jaką formę się zdecydujemy.

Planowanie wesela w namiocie

Organizację wesela zaczynamy oczywiście od zamówienia namiotu. Tu również firmy mają swoje terminy, więc musimy mieć pewność, że w dacie naszego ślubu uda nam się wynająć namiot. W następnej kolejności może musimy zadbać o parkiet, stoły i krzesło. Wynajem stołów i krzeseł najczęściej możliwy jest od jednej firmy. Tak samo sprawa się ma z parkiety taneczne wynajem. Kiedy to wszystko mamy już dograne to możemy się zajmować zamawianiem didżeja lub zespołu muzycznego. Następnie musimy zarezerwować termin u fotografa czy kamerzysty. Wszystko to powinniśmy zrobić przynajmniej rok przed planowanym ślubem. Dobrzy fachowcy miewają zaplanowane terminy na kilka lat do przodu.

Jeśli decydujemy się na własną organizację przyjęcia to musimy zadbać również o catering. Wiele osób zajmuje się gotowaniem na dużych imprezach. Musimy jednak pamiętać, że nasze wesele odbywa się na świeżym powietrzu, co oznacza, że musimy udostępnić swoją kuchnię do gotowania bądź wynająć profesjonalny catering. Dobre firmy przygotowują jedzenie w dużych pojemnikach z podgrzewaczami. Świetnym rozwiązaniem jest też oczywiście ustawienie grilla. Po takim wstępnym planie mamy kilka miesięcy spokoju. Dopiero na kilka miesięcy przed ślubem możemy zacząć dogrywać szczegóły. I tu już ogranicza nas tylko nasza fantazja i pojemność portfela.