Ile kosztuje wynajem busa z kierowcą na wesele?

Ile kosztuje wynajem busa z kierowcą na wesele?

Większość społeczeństwa ceni sobie wygodę i komfort w poruszaniu się, co zapewnić może jazda samochodem, czy też busem. To bardzo powszechny rodzaj transportu, na który decyduje się wielu ludzi każdego dnia. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się wynajem samochodu osobowego lub dostawczego, w celu zawiezienia określonej liczby osób w dane miejsce. Jazda busem jest zdecydowanie szybsza, niż podróżowanie autobusami miejskimi. Ponadto, wypożyczony bus, można wykorzystać na wiele sposobów.  

Do czego może służyć wypożyczony bus?

Wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie nie tylko auta osobowe, ale także dostawcze. Tego typu wypożyczalni jest coraz więcej na rynku, a każda z nich proponuje konkurencyjne ceny i samochody w świetnym stanie. Już od dawna największym zainteresowaniem cieszy się wynajem busów. To pojazdy, które dzięki swojej wielkości mogą pomieścić większą ilość osób, dlatego też są one powszechnie pożądane. Bus taki wynająć można na przykład, podczas przeprowadzki. Wybierając model ze składanymi siedzeniami, z łatwością będzie można zmieścić w nim o wiele więcej rzeczy, niż w samochodzie osobowym. Jest wiele firm i wypożyczalni samochodów, które oferują tego typu usługę. Koszt wynajmu busa do przeprowadzki wyceniany jest ze względu na ilość kilometrów, jakie przejechać ma auto, bądź za dobę. Busa wynająć można także na wycieczkę szkolną bądź przedszkolną. Jednak w tym przypadku, należy wynająć więcej niż jeden pojazd, ponieważ może on nie pomieścić wszystkich dzieci. Mimo to, bardzo często wynajem kilku busów opłaca się bardziej, niż wynajem jednego dużego autobusu. Wiele biur, które zmieniają miejsce położenia siedziby, także decyduje się na wynajem busa z wypożyczalni. Mając do przewiezienia niewiele biurek i szaf, bardziej opłacalne wydaje się wynajęcie busa, niżeli wynajem aut dostawczych zdecydowanie większych, w których zostanie jeszcze wiele wolnego miejsca, po zapakowaniu wszystkich mebli. Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się także wynajmowanie busa na różnego rodzaju przyjęcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, goście nie posiadający własnego auta osobowego, mogą dotrzeć na imprezę.

Polecamy uwadze:

Wynajem busa na wesele

Coraz większa część przyszłych małżonków, podczas planowania przyjęcia weselnego, decyduje się na wynajem busa. Pomysł ten, stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Zazwyczaj decydują się na niego pary, które posiadają liczną rodzinę, i aby ułatwić im  dodarcie na ślub oraz przyjęcie weselne, wynajmują takie właśnie pojazdy. Jest wiele wypożyczalni, które specjalizują się w tego typu usługach, i posiadają oddzielną ofertę dla wynajmu busów na przyjęcia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które powstało nie tylko z myślą o osobach, które własnego auta nie posiadają, ale także o starszych ludziach, którym ułatwia to dodarcie na miejsce przyjęcia. Największym powodzeniem cieszy się wynajem busów 9 osobowych. Czasami wystarczy jeden taki bus, innym razem Państwo Młodzi decydują się na wyjęcie dwóch lub trzech pojazdów. Bus wynajmowany jest wraz z kierowcą, który najpierw podjeżdża pod każdy ze wskazanych wcześniej adresów, skąd odbiera ludzi i następnie zawozi ich do kościoła. Bardzo ważne jest, aby kierowca upewnił się, że podjechał pod każdy z podanych adresów. Po uroczystości w kościele, te same osoby są transportowane na sale weselną. Ale tego typu usługa nie polega tylko na przywiezieniu osób na przyjęcie, ale także na odebraniu ich po skończonej imprezie. Kierowca wraca o określonej godzinie i znów, kolejno, odwozi gości do domów. Niektórzy decydują się także na wynajem busa na inne przyjęcia rodzinne, takie jak komunie czy chrzciny.wynajem-busów-osobowych-szczecin

Koszt wynajmu busa na wesele

Każda z wypożyczalni samochodów dysponuje innymi cennikami. Podczas wynajmowania busa na wesele, poniesione koszty zależą od kilku czynników. Jako pierwsza brana jest pod uwagę liczba pasażerów, których będzie przewoził kierowca busa. Ma to wpływ na to, jakiej wielkości pojazd będzie potrzebny. Bardzo ważna jest także długość trasy, jaką przebyć ma wypożyczony pojazd. W wypożyczalniach, które ceny ustalają od kilometrów, jest to podstawowy czynnik wpływający na cenę końcową. Poza liczbą osób oraz ilości kilometrów, bardzo ważna jest także ilość czasu, na jaki wynajmowany zostaje bus. Im większa ilość godzin, tym większa będzie cena. Niektórzy decydują się także na dodatkowe udogodnienia w busie, co ma na celu umielenie czasu przejazdu gościom. Jest to jednak usługa, którą najczęściej wybierają osoby, których rodzina jest liczna i mieszka daleko od siebie, a czas spędzony w busie może trwać dla nich nawet do kilku godzin. W firmach, które wyceniają swoją usługę na podstawie kilometrów, często cena za jeden kilometr wynosi między 2 a 4 zł. Jeżeli jednak bus wypożyczany jest wraz z kierowcą, który musi zostać na miejscu do następnego dnia, wówczas doliczana jest także cena postojowa. Wynajem 9 lub 13 osobowego busa, to zazwyczaj koszt około 50zł za godzinę. Końcowa cena za wynajem busa na kilka godzin, będzie zatem wynosiła kilkaset złotych.