Moda dla puszystych - jak się ubierać?

Moda dla puszystych – jak się ubierać?

Odzież dla puszystych to częsty temat rozmów, zwłaszcza dzisiaj, gdy nie tylko polskie społeczeństwo gwałtownie tyje. To zderzenie dwóch przeciwności, z jednej strony cały przemysł związany z byciem fit, a z drugiej strony często nieudane poszukiwania odzieży plus size , która spełniałaby wszystkie estetyczne oczekiwania. Rynek odzieży damskiej podzielony pomiędzy kilka korporacyjne sieciówki usilnie stara się nie dostrzegać problemu, kończąc swoje rozmiarówki na numerze 42. 

Jak się ubierać mając rozmiar w górnych rejestrach rozmiarówki? 

Puszyste kobiety spotykane przez nas na ulicach najczęściej ubrane są tak, jakby chciały być niewidzialne. Ubrane w cokolwiek, wydają się sprawiać wrażenie, że odzież jest ich najmniejszym życiowym problemem. Śledząc trendy modowe światowej mody wyraźnie widać, że również tam uznaje się, że takiej grupy odbiorców rynku odzieżowego nie ma i nigdy nie było. Na wybiegach głównie królują wysokie i szczupłe istoty w ubraniach, które w rozmiarach bardziej dostępnych śmiertelnikom nigdy nie dotrą do sklepów. 

Ta swoista ignorancja powoduje, że kobiety o puszystych kształtach również starają się zniknąć z rynku modowego za sprawą workowatych i niegustownych ubrań, których jedyną zaletą jest to, że są w stanie przykryć nagość. Tymczasem płeć nie ma ani wagi, ani kształtu, kobieta bez względu na jej wagę pozostaje nią a odzież zawsze powinna tę cechę podkreślać. 

Moda dla puszystych, sukienki

Jedną z najestetyczniejszych części damskiej garderoby, w której puszysta kobieta zawsze wygląda dobrze jest sukienka. Eleganckie sukienki dla puszystych pań to optymalny wybór na co dzień i wielkie okazje. Przy ich wyborze warto zadbać o to, by były idealnie dopasowane do sylwetki. Wiele kobiet robi powszechny błąd, wybierając suknię o rozmiar jeszcze większy, niż w istocie potrzebuje, by ukryć widoczne fałdki ciała. Równie często panie wybierają suknie zdobione szczypankami, falbanami, żabotami etc, w przeświadczeniu, że ta ogromna ilość materiału ukryje ich ciała.
Tymczasem najlepszym wyborem sukni dla puszystych jest prosty model podkreślający sylwetkę. Nie musi jej opinać, może miękko “opływać” ciało, dostosowując się do kształtów. Wybierając kreację na co dzień i od święta warto podkreślić biust umiarkowanym bądź wyraźnym dekoltem w zależności od okazji. Wiele kobiet, zresztą nie tylko puszystych, unika sukienek zarzucając im brak komfortu w poruszaniu się. Paniom plus size można poradzić zadbanie o właściwą tkaninę ubioru. Sukienka z materiału lekko elastycznego całkowicie zniweluje wszelki dyskomfort i poczucie nadmiernego przylegania sukni do ciała. 

Bielizna, komplety damskie duże rozmiary

A gdy mowa o sukienkach dla puszystych koniecznie należy zadbać o to co pod sukienką, czyli o właściwą bieliznę. Damska bielizna dla puszystych wymaga szczególnie precyzyjnego doboru i to z kilku powodów. Po pierwsze zwykle, chociaż nie jest to regułą, kobiety z górnej skali rozmiarówki mogą pochwalić się pięknym i wyraźnym biustem, a to oznacza, że tym bardziej wymaga on doskonałej bielizny,raz aby podkreślić urodę biustu a dwa, aby czuć się komfortowo w sukniach z głębokim dekoltem.
Stanik dla puszystych kobiet powinien charakteryzować się jakością odszycia, szerokimi ramiączkami i głębokimi miseczkami. Stanik musi utrzymać biust na określonej wysokości. Niestety często u puszystych pań biust leży prawie na brzuchu, co nie tylko zniekształca sylwetkę, ale wręcz uniemożliwia dobranie właściwej odzieży. Dlatego damski stanik dla puszystych musi przypominać trochę gorset ,a przynajmniej warto go kupować od firm specjalizujących się w niestandardowej bieliźnie damskiej. 

Podobne zasady powinny kierować zakupem majtek. One również powinny pochodzić ze specjalistycznego sklepu, szczególnie do ubrań na wielkie okazje. Każda kobieta, która nosi bieliznę wyszczuplającą przyznaje, że nie należy ona do najwygodniejszych, albo inaczej, musi być bardzo droga, by nie odczuwało się dyskomfortu. W tej kwestii można pójść na kompromis, kupując wariant pośredni bielizny. Ważne, aby obejmowała ona cały brzuch i pośladki, chociaż z lekko przedłużonym dołem. Dzięki dobrze dobranej bieliźnie modelującej każda sukienka będzie doskonale układać się na sylwetce. 

Spodnie plus size damskie

Tak jak sukienek przylegających do ciała, tak kobiety o puszystych kształtach, unikają spodni. Tymczasem dobrze skrojone spodnie damskie xxl o prostych nogawkach wspaniale komponują się z koszulą wykładaną na zewnątrz i żakietem xxl. Warunkiem jest tu dobry krój i tkanina utrzymująca nadany jej kształt. Warto zainwestować w spodnie o podwyższonej talii, czy też miękkie spodnie dzianinowe o zwężających się nogawkach do butów na niewysokim chociaż obcasie. 

Nie można ukrywać ,że ubranie puszystych pań to wyzwanie. Wymaga ono spełnienia kilku warunków: dobrego, profesjonalnego kroju, jakościowych tkanin i dobranej właściwie bielizny. Przy spełnieniu tych warunków, żadna z kobiet o rozmiarach xxl nie będzie już nigdy niewidoczna, a wręcz odwrotnie, patrzenie na nią sprawi prawdziwą przyjemność.