Planujesz tatuaż? Poznaj 5 najważniejszych zasad dot. studia tatuażu oraz artystów!

Planujesz tatuaż? Poznaj 5 najważniejszych zasad dot. studia tatuażu oraz artystów!

Planujesz tatuaż? Poznaj 5 najważniejszych zasad dot. studia tatuażu oraz artystów! Choć większość osób była z pewnością przekonana, że trwałe zdobienie własnego ciała jest tylko i wyłącznie chwilową modą, to jednak rzeczywistość prezentuje się nieco inaczej. Tatuaże tatuaze24.com.pl cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród osób młodych, ale również tych nieco starszych. Ty także chciałbyś dołączyć do tego grona, ale nie wiesz jak wybrać odpowiednie studio tatuażu? Oto 5 wskazówek, które znacznie ułatwią wybór i sprawią, że z pewnością będziesz zadowolony z efektu końcowego. 

1. Kto pyta nie błądzi – opinie o tatuatorach

W czasach, gdy dostęp do Internetu mamy niemal w każdym miejscu, przepływ informacji znacznie przybrał na prędkości. Bardzo podobają Ci się projekty danego artysty, ale nie jesteś pewien czy warto mu zaufać? W takim razie warto zapoznać się z dostępnymi w Internecie opiniami, które znacznie ułatwią wybór.

W tym przypadku mowa tutaj nie tylko o recenzjach w wyszukiwarkach internetowych, ale również grupach w serwisach społecznościowych, które zrzeszają prawdziwych, nie znających litości fanów tatuaży https://nadu.pl/co-powinnismy-wiedziec-przed-zrobieniem-pierwszego-tatuazu/. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jeżeli komuś z byłych Klientów jakiś konkretny aspekt pracy danego artysty nie przypadł do gustu lub też studio tatuażu nie spełniało jego oczekiwań, to z pewnością da Ci o tym znać i wyrazi swoje wszelkie zastrzeżenia oraz sugestie. Dobrym źródłem informacji są również znajomi, którzy na pewno nie polecą Ci kogoś komu sami by nie zaufali.

2. Projektowanie bez ograniczeń

Marzy Ci się nieco bardziej niestandardowy projekt niż jaskółki, gwiazdki, łapacz snów, znak nieskończoności, lew w koronie, krzyż, czy inne bardzo popularne wśród Klientów studiów tatuaży w Warszawie wzory? W takim razie niezbędna będzie pomoc artysty, który niemalże urodził się z ołówkiem w ręku. Po czym poznać dobrego tatuażystę? Właśnie po tym, że jest on w stanie zaproponować swoim Klientom znacznie więcej niż ściągnięte z Internetu (lub co gorsza od innych artystów) wzory.

Jeśli więc zamarzył Ci się nieco szalony projekt na tatuaż https://www.luckyseven.pl/, to dla doświadczonego artysty nie będzie stanowił on najmniejszego problemu. Pamiętaj, że jest to ozdoba na zawsze, dlatego też warto wybrać tatuażystę, który faktycznie może pochwalić się imponującym portfolio zawierającym autorskie prace.

3. Jakość zawsze w cenie

Planujesz tatuaż? Poznaj 5 najważniejszych zasad dot. studia tatuażu oraz artystów!
Planujesz tatuaż? Poznaj 5 najważniejszych zasad dot. studia tatuażu oraz artystów!

Dosłownie! Możesz być pewien, że jeżeli artysta z danego studia tatuażu za skomplikowany, pełen detali projekt w formacie A4 bierze 400 złotych, to już 2 miesiące od zagojenia się tego “dzieła” będziesz wertował strony w Internecie w poszukiwaniu eksperta od tzw. cover ów czyli najprościej mówiąc artysty, który naprawi całą źle wykonaną pracę i pokryje ją innym wzorem. Alternatywnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na laserowe usunięcie tatuażu jednak w tym przypadku należy wykazać się nie tylko dużą dozą cierpliwości, ale również nakładami finansowymi, gdyż całkowite oczyszczenie skóry z tuszu zazwyczaj zajmuje kilka sesji.

Jeśli więc w wybranym przez Ciebie studiu tatuażu koszt standardowej, całodziennej sesji waha się pomiędzy 800-1200 zł to bez cienia wątpliwości możesz obdarzyć je znacznie większym zaufaniem niżeli miejsce, w którym oferowana cena jest znacznie niższa.

4. Dostępne terminy

Chciałam umówić się do wprost wymarzonego artysty, którego styl prac odpowiada Twojej estetyce, ale najbliższe terminy ma wolne dopiero na listopad 2020? Tym bardziej powinieneś uzbroić się w cierpliwość i poczekać na ten termin! Fakt, że do danej osoby nie jesteś w stanie umówić się z dnia na dzień nie powinien Cię odstraszać. Świadczy to tylko i wyłącznie o jego popularności, za którą stoi dopracowywany przez lata kunszt oraz precyzja, dzięki której może się on pochwalić całym portfolio prawdziwych dzieł sztuki na ciałach swoich Klientów.

W świecie tatuażu jest to jak najbardziej normalna sytuacja – im dany artysta jest lepszy, tym dłuższy jest czas oczekiwania na sesję. Zasada ta działa również w drugą stronę (choć oczywiście nie zawsze) – osoby, które są w stanie umówić termin spotkania i wykonania tatuażu np. 2 dni po Twoim zgłoszeniu się prawdopodobnie dopiero stawiają swoje pierwsze kroki jako tatuażyści przez co nie mają aż tak dużego obłożenia i zainteresowania, jak ich bardziej doświadczeni koledzy.

5. Wygląd MA znaczenie

I nie mamy tu oczywiście na myśli tego, jak wygląda tatuażysta… Kwestią nadrzędną jeżeli chodzi o wykonanie ozdoby na całe życie jest to w jakich warunkach została ona wykonana. Jeśli po wejściu do rzekomo wymarzonego studia tatuażu Twoim oczom ukazuje się nieład, kurz oraz brud czy też krew na fotelach to, jak najszybciej znajdź drzwi wyjściowe.

Profesjonalne studia, którym faktycznie warto oddać swoją skórę w ręce artystów powinny charakteryzować się nienaganną czystością oraz przestrzeganiem przez pracowników zasad higieny.

Jeśli więc Twój artysta:

  • doskonale wie do czego służą jednorazowe, winylowe rękawiczki;
  • po każdym Kliencie dokładnie dezynfekuje fotel;
  • otwiera przy Tobie sterylnie zapakowane, JEDNORAZOWE igły;
  • wie o podstawowych zasadach obowiązujących w tego typu studiach – sterylizuje maszynki oraz pozostały sprzęt;

to znak, że bardzo dobrze trafiłeś i faktycznie masz do czynienia z profesjonalnie wykonywaną usługą.